Łącze

Ograniczanie mediów społecznościowych i zagrożeń dla bezpieczeństwa

Ograniczanie mediów społecznościowych i zagrożeń dla bezpieczeństwa

Posiadanie strategii w zakresie mediów społecznościowych i bezpieczeństwa może pomóc w ochronie przed wieloma zagrożeniami. Może również pomóc w ochronie pracowników i danych przed szeregiem zagrożeń.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z seohouse.pl

Jest celem dla spamu, phishingu i złośliwego oprogramowania

Wśród trzech głównych form złośliwego oprogramowania – spamu, phishingu i złośliwego oprogramowania – media społecznościowe są szczególnie pierwszorzędnym celem – fragment ten został zaczerpnięty od specjalistów strony . Dzieje się tak dlatego, że serwisy społecznościowe mogą pomóc oszustom w uzyskaniu ważnych informacji osobistych, takich jak imię i nazwisko, stanowisko, adres i numery telefonów. Informacje te mogą być następnie wykorzystane do otwarcia kont bankowych lub zakupu rzeczy w Internecie.

W dzisiejszych czasach cyberataki coraz częściej są wymierzone w sektor portali społecznościowych i systemów płatniczych. Phisherzy wykorzystują SMS phishing i phishing głosowy, aby zwabić ofiary do oddania dokumentów osobistych. Typowe oszustwo phishingu głosowego polega na głosowym połączeniu telefonicznym IP lub mediach opartych na głosie, takich jak Skype, w celu przekonania ofiar do podania swoich danych osobowych.

Napastnik może poprosić o podanie informacji osobistych lub może udawać kogoś, kim nie jest, np. klienta banku. Następnie mogą uzyskać dostęp do konta ofiary w celu zainstalowania złośliwego oprogramowania lub kradzieży własności intelektualnej. Ofiara może również otrzymać fałszywe ostrzeżenie, że jej konto jest zagrożone. Może to przestraszyć ofiarę do podania danych osobowych, które są potrzebne do otwarcia konta. Atakujący może nawet zniknąć, pozostawiając ofiarę z potrzebnymi informacjami osobistymi.

Inne ataki wykorzystują publiczne źródła informacji do tworzenia wiarygodnych e-maili lub tekstów. Na przykład, uważa się, że rząd Iranu stoi za kampanią phishingową, której celem byli klienci bankowi. Podobnie, boty z Twittera mogą wysyłać złośliwe adresy URL do niczego nie podejrzewającej ofiary. Oprócz phishingu za pośrednictwem poczty elektronicznej i SMS-ów, phisherzy wykorzystują wiadomości bezpośrednie na portalach społecznościowych do wyłudzania danych od użytkowników. Na przykład, kampania „Mia Ash” podawała się za legalną firmę i prosiła o prywatne dokumenty od niczego niepodejrzewających ofiar.

Ataki phishingowe mogą trwać dni, tygodnie, a nawet miesiące. Mogą wykradać pieniądze, własność intelektualną, a nawet sabotować systemy. Na szczęście możesz chronić się przed atakami phishingowymi, pozostając poinformowanym o bezpieczeństwie mediów społecznościowych i instalując na swoim komputerze oprogramowanie antywirusowe. Te zabezpieczenia mogą pomóc zapobiec atakom phishingowym przed kradzieżą Twoich informacji i Twoich pieniędzy.

Mitygacja dla mediów społecznościowych i bezpieczeństwa

Używanie mediów społecznościowych do angażowania klientów, pracowników i innych interesariuszy jest cennym narzędziem marketingowym. Jednak może również prowadzić do znacznego ryzyka finansowego i reputacyjnego. Dlatego ważne jest, aby wdrożyć kompleksowe łagodzenie dla mediów społecznościowych i strategii bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo organizacji.

Podstawowe łagodzenie ryzyka związanego z mediami społecznościowymi obejmuje ochronę cyfrowych aktywów firmy przed atakami typu phishing i złośliwym oprogramowaniem. Ponadto, Twoja firma powinna ustanowić protokół zgłaszania incydentów cybernetycznych. Pomoże to zidentyfikować źródło wszelkich zagrożeń i wyznaczyć najlepszą drogę, którą należy obrać w przypadku cyberataku.

Na przykład, jeśli Twoja firma pozwala pracownikom na korzystanie z urządzeń mobilnych w celach służbowych, upewnij się, że są one chronione bezpiecznymi hasłami i blokadami linii papilarnych. Ponadto, zainstaluj na urządzeniach firmowych blokadę reklam, aby uniemożliwić użytkownikom klikanie w reklamy.

Niektóre z najbardziej powszechnych zagrożeń cyberbezpieczeństwa obejmują kradzież tożsamości, hakerstwo, clickjacking, cyberstalking i ataki złośliwego oprogramowania. Ponadto cyberprzestępcy wykorzystują media społecznościowe do szerzenia dezinformacji i ideologii. Mogą również zamieszczać wprowadzające w błąd treści na temat Twojej firmy lub marki, a nawet rozpowszechniać złośliwe oprogramowanie na komputerach Twojej firmy.

W przypadku cyberataku, monitorowanie terenu może zmniejszyć skutki ataku. Dodatkowo, programy szkoleniowe mogą ostrzegać pracowników o potencjalnych zagrożeniach.

Ważne jest również wdrożenie polityki akceptowalnego korzystania z mediów społecznościowych. Zapewni to, że pracownicy nie będą udostępniać informacji firmowych lub osobistych w mediach społecznościowych. Zapewnia również, że pracownicy rozumieją, jak korzystać z mediów społecznościowych w imieniu Twojej firmy.

Strategia mediów społecznościowych i bezpieczeństwa powinna również obejmować kompleksowy przegląd wszystkich kont społecznościowych. Obejmuje to sprawdzenie zmian w uprawnieniach dostępu. Sprawdź również, czy nie ma osób, które odeszły z firmy lub zmieniły swoje role.

Firmy posiadające wielu menedżerów mediów społecznościowych powinny stworzyć łańcuch dowodzenia i dokonać przeglądu ich dostępu. Zaleca się również, aby omówiły te kwestie z CISO.

Ważne jest również wdrożenie polityki bezpieczeństwa strony i zaktualizowanego oprogramowania w celu zmniejszenia skutków cyberataków. Ponadto, programy szkoleniowe powinny być okresowo aktualizowane. Pomoże to pracownikom w identyfikacji zagrożeń typu phishing i inżynieria społeczna.