Najnowsze

Jak korzystać z mediów społecznościowych do celów osobistych, zawodowych i bezpiecznych

Jak korzystać z mediów społecznościowych do celów osobistych, zawodowych i bezpiecznych

Niezależnie od tego, czy używasz mediów społecznościowych do celów prywatnych, czy też prowadzisz firmę, którą zarządzasz, musisz upewnić się, że nie angażujesz się w działania, które mogą zaszkodzić Twojej reputacji i reputacji Twojej firmy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci utrzymać osobiste, profesjonalne i bezpieczne korzystanie z mediów społecznościowych.

Artykuł zrealizowany przy wsparciu serwisu pomockomputer.pl

Oddzielenie osobistych i zawodowych mediów społecznościowych

Oddzielenie osobistych i zawodowych mediów społecznościowych może być korzystne z wielu powodów. Jednym z nich jest to, że może pomóc Ci skupić się na treściach związanych z biznesem. Innym powodem jest to, że może to ułatwić zarządzanie kontami.

Innym powodem jest to, że może pomóc Ci kontrolować tożsamość marki. Najlepszym sposobem na zarządzanie tym jest posiadanie różnych profili dla różnych celów. Pomoże Ci to kontrolować treści, które udostępniasz i ludzi, z którymi się łączysz.

Jeśli masz strukturę korporacyjną, być może będziesz musiał rozważyć, czy potrzebujesz oddzielnego biznesowego konta w mediach społecznościowych. Jeśli tak, powinieneś tworzyć jak najwięcej treści. Tworzenie oddzielnych kont może również pomóc uniknąć spamowania osobistych kontaktów.

Jeśli jesteś na mediach społecznościowych, będziesz chciał poświęcić czas, aby zobaczyć, co robią twoi konkurenci. Można to zrobić poprzez wyszukiwanie ich online. Możesz nawet rozważyć utworzenie konta na Twitterze lub Instagramie specjalnie dla celów biznesowych.

Kalendarz mediów społecznościowych może pomóc Ci zaplanować swoje treści z wyprzedzeniem. Jeśli to zrobisz, będziesz miał większe szanse na wygenerowanie odpowiednich treści dla swoich zwolenników. Innym powodem, dla którego warto oddzielić osobiste i zawodowe media społecznościowe, jest zapobieganie myleniu nazw.

Badanie przeprowadzone przez CareerBuilder wykazało, że ponad jedna trzecia pracodawców sprawdza kandydatów za pomocą mediów społecznościowych. Można również dowiedzieć się więcej o obecności danej osoby w mediach społecznościowych, wykonując wyszukiwanie w Google.

Oddzielenie osobistych i zawodowych mediów społecznościowych jest najlepszym sposobem na uniknięcie pomylenia nazwisk. Pomoże Ci to również skupić się na promowaniu swojej firmy i rozwijaniu dobrych relacji z klientami. Pomoże Ci to zdobyć nowych klientów, zdobyć referencje i zwiększyć ekspozycję Twojej marki.

Utrzymanie osobistych i profesjonalnych mediów społecznościowych oddzielnie może wydawać się dużo pracy, ale opłaci się w dłuższej perspektywie. Tworząc oddzielne konta, będziesz mógł skupić się na swojej działalności, jednocześnie angażując się w osobiste rozmowy, które masz ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Ochrona społeczności szkolnej

Korzystanie z mediów społecznościowych do promowania szkoły i łączenia się ze społecznością może być wspaniałym narzędziem. Może jednak mieć również poważne konsekwencje dla prywatności. Jeśli nie chronisz prywatności swoich uczniów, możesz naruszyć zarówno prawo stanowe, jak i federalne. Istnieje kilka wytycznych, których należy przestrzegać.

Po pierwsze, nauczyciele powinni upewnić się, że mają pozwolenie od rodziców na zbieranie informacji o uczniach. Jeśli tego nie zrobią, mogą złamać prawo FERPA (Family Educational Rights and Privacy Act). To prawo chroni prywatność dzieci poniżej 13 roku życia. Niektóre szkoły mają politykę opt-in, co oznacza, że rodzice muszą podpisać umowę, aby pozwolić swoim dzieciom na umieszczanie informacji na szkolnych kontach mediów społecznościowych.

Nauczyciele powinni również zwrócić szczególną uwagę na ochronę prywatności uczniów podczas korzystania ze szkolnych mediów społecznościowych. Istnieje wiele sposobów, w jakie uczniowie mogą stać się celem ataku, np. przez złośliwych aktorów. Należy uczyć uczniów o zagrożeniach związanych z mediami społecznościowymi i rozmawiać z nimi o tym, jak chronić swoją prywatność. Należy również zachęcać ich do prywatnych rozmów na temat kwestii związanych z prywatnością.

Nauczyciele powinni również unikać wykorzystywania zdjęć uczniów. Zdjęcia te są łatwo dostępne dla ogółu społeczeństwa i mogą być wykorzystane przez tych, którzy chcą zaszkodzić. Oprogramowanie do edycji zdjęć może zamazać twarz ucznia. Należy również unikać zamieszczania zdjęć uczniów na swoich prywatnych kontach, chyba że ma się ich zgodę.

MCPS zachęca pracowników do korzystania z profesjonalnych kont w mediach społecznościowych. Jeśli korzystasz z osobistych mediów społecznościowych, powinieneś traktować je jak swoje miejsce pracy. Na przykład, nie należy odpowiadać na obraźliwe komentarze lub plotki. Należy również wziąć pod uwagę wpływ, jaki wirusowe posty będą miały na Twoją reputację.

Korzystanie z profesjonalnych serwisów społecznościowych może być dobrym sposobem na uzyskanie opinii uczniów i podzielenie się najlepszymi praktykami. Ale, musisz przestrzegać wytycznych DOE.

Korzystając z profesjonalnych serwisów społecznościowych, musisz przestrzegać wszystkich praw, które je regulują. Prawa te obejmują FERPA, Children’s Online Privacy Protection Act oraz prawa dotyczące własności intelektualnej. Należy również unikać używania zniesławiającego języka oraz udostępniania poufnych informacji.

Unikanie złych zachowań w mediach społecznościowych

Niezależnie od tego, czy korzystasz z mediów społecznościowych w celach biznesowych, czy prywatnych, ważne jest, abyś był świadomy tego, jak z nich korzystasz. Internet to potężne narzędzie, ale jest to również miejsce, w którym ludzie dzielą się treściami, które są kontrowersyjne. Powinieneś być świadomy rodzajów postów, które tworzysz i zrobić wszystko, aby uniknąć nieczułych żartów i treści, które mogą wpędzić Cię w kłopoty.

Na przykład, domowi terroryści transmitowali na żywo atak na Kapitol USA. To nie pierwszy raz, kiedy ktoś zamieścił w internecie coś kontrowersyjnego. Kilka lat temu Kim Kardashian zamieściła zdjęcia siebie na prywatnej wyspie podczas pandemii. Innym razem menedżer sił powietrznych na Twitterze zamieścił gafę. Kiedy jesteś świadomy potencjalnych konsekwencji, jesteś bardziej skłonny pomyśleć dwa razy, zanim zrobisz coś złego.

Zamiast używać mediów społecznościowych do celów biznesowych, możesz ograniczyć swój czas w internecie do komunikacji z ludźmi, na których Ci zależy. Możesz też znaleźć inne zajęcia, które możesz wykonywać zamiast tego. Ograniczając swój czas na mediach społecznościowych, możesz skupić się na pozytywnych aspektach korzystania z nich. Jeśli szukasz porady, możesz sprawdzić program Safer Community, który oferuje wsparcie i informacje.